Afyonkarahisar’dan, Halep’e 2 TIR gıda malzemesi yollandı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği kampanya ile Halep için toplanan 2 TIR gıda maddesi dualarla yola çıktı.Halep için toplanan yardım malzemelerinin olduğu TIR’lar...

Afyonkarahisar’dan, Halep’e 2 TIR gıda malzemesi yollandı
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği kampanya ile Halep için toplanan 2 TIR gıda maddesi dualarla yola çıktı.
Halep için toplanan yardım malzemelerinin olduğu TIR’lar Afyonkarahisar Nakliyeciler Sitesinde düzenlenen tören ile yola çıktı. STK Platformu adına açıklama yapan İHH Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ahmet Ertürk, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yaklaşık altı yıldır Suriye’de kirli bir savaşın sürdüğünü ifade eden Ertürk şunları söyledi:
“Son yıllarda Halep’te yaşanan suçlar ve sıkıntılar, insanlık onurunu öldürüyor. Orada çocuklar yakılıyor. Kadınlar kirletiliyor. Ve dahi masum insanlar katlediliyor. Afyonkarahisar’da duyarlı STK’lar olaraktan bu konuyla alakalı her daim dün olduğu gibi bugünde sessiz kalmadık. Bugün un, patates ve yağdan oluşan yaklaşık 52 tondan oluşan iki yardım TIR’ımız hareket ediyor.”
Ertürk, önceden Afyonkarahisar ve İhsaniye’den de yardım TIR’ı gönderdiklerini hatırlatarak, kampanya çerçevesinde toplamda 4 TIR’a ulaştıklarını kaydetti.
Konuşmaların ardından TIR’lar yapılan duaların ardından yola çıktı.
YORUM EKLE