Afyonkarahisar’Daki Sağlık Personeli İşaret Dili Öğrendi

Afyonkarahisar’Da Görev Yapan Sağlık Personeli, Afyonkarahisar Halk Sağlığı Müdürlüğü Tarafından, Hayata Geçirilen Proje İle İşaret Dili Öğrendi.

Afyonkarahisar 02.05.2014, 15:43 18.02.2015, 23:00
Afyonkarahisar’Daki Sağlık Personeli İşaret Dili Öğrendi

Afyonkarahisar’da görev yapan sağlık personeli, Afyonkarahisar Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile işaret dili öğrendi.
Afyonkarahisar Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Sağlık Personeli İşaret Dili Öğreniyor’ teknik destek projesiyle yapılan eğitim ile 14 personelin işaret dili öğrendiği aktarıldı. 15 gün süren eğitimler sonunda tamamlanan programın sonunda sertifika töreni düzenlendi. Gerçekleştirilen törende konuşan Afyonkarahisar İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Lütfi Akgün, projedeki amaçlarının, engelli bireylere yönelik farkındalığın arttırılması, eşit, adil ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunumuna katkıda bulunulması olduğunu söyledi. İşitme ve konuşma engelli bireylerle, sağlık personeli arasında iletişimden kaynaklanan problemlerin ortadan kaldırılmasının da hedeflendiğini aktaran Akgün, Sağlık personeli aldıkları işaret dili eğitimiyle işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunumunda kaliteyi arttırarak örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Bu vesileyle projeyi finanse eden, 3 projemize destek veren Zafer Kalkınma Ajansı’na, İşaret Dili Çevirmen ve Eğiticileri Derneğine ve Eğitmen Ayşe Gürbulak’ a teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşan İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı Ayşe Gürbulak’ da projenin Türkiye'de örnek projelerden biri olduğunu belirterek, hem sağlık çalışanları hem de kurumlar açısından önemli bir eksikliğin giderildiğini söyledi.
Konuşmaların ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Yorumlar (0)