banner123

Afyonkarahisar’da kar yağışı

Afyonkarahisar’da yağan kar kenti adeta beyaz bir örtü gibi kaplarken, yağışta en fazla etkilenenler ise sokak hayvanları oldu.Kentte sabah saatlerinde başlayan ve öğlen saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kart...

Afyonkarahisar 13.12.2016, 14:19
Afyonkarahisar’da kar yağışı
Afyonkarahisar’da yağan kar kenti adeta beyaz bir örtü gibi kaplarken, yağışta en fazla etkilenenler ise sokak hayvanları oldu.
Kentte sabah saatlerinde başlayan ve öğlen saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kart yağışı ile birlikte yaylar ve araçlar trafikte ilerlemekte zaman zaman zorluk çekerken, vatandaşlar ellerindeki şemsiyeler ile kardan korunmaya çalıştı. Kar yağışından en fazla etkilenenler ise sokak hayvanları oldu. Sokak hayvanları özellikle park ve bahçelerde kendilerine kar tutmayan yerler arayarak dinlenmeye çalıştılar. Yağışın ardından kent adeta beyaz bir örtüyle kaplanırken, yüksek kesimlerde ise kar kalınlığının daha fazla olduğu gözlendi.
Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilerde ise yağışın gün boyunca aralıklarla devam edeceği kaydedildi. Hava sıcaklıklarında ise yağışla birlikte azalma olduğu ve kentte günün en yüksek sıcaklığının 3 derece gece ise eksi 8 derece olması beklendiği ifade edildi.
Yorumlar (0)