Afyonkarahisar’da Dilenci Operasyonu

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Ekipleri Tarafından Kentteki Dilencilere Yönelik Yaptığı Operasyonlarda Çok Sayıda Dilenciyi Gözaltına Alırken, Dilenciler Üzerinden Çıkan Paralara Da El Konulduğu Bildirildi.

Afyonkarahisar 16.01.2015, 19:34 18.02.2015, 22:59
Afyonkarahisar’da Dilenci Operasyonu
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kentte Cuma namazı sonrası dilencilik yapan şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda çok sayıda vicdan istismarcısı gözaltına alındı.

Dilencilere yönelik rutin olarak düzenlendiği denetimlerine devam eden Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cuma namazı sonrası cami önlerinde ve sokaklarda dilenen dilencileri suçüstü yakaladı. Zabıta karakoluna götürülen dilencilere 5326 sayılı Kanun’un 33. maddesi gereğince yasal işlem uygulandı.

Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla süreceğini belirtilen Afyonkarahisar Belediyesi açıklamasında, "Hiçbir emek ve menfaat olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, insanların merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

Suçüstü yakalanan dilencilerin şehir dışından geldiğini tespit eden zabıta ekipleri, dilenerek para kazanmayı meslek edinen bu kişilere itibar edilmemesini ve görüldükleri yerde “153 Alo Zabıta Hattı”na bilgi verilmesini istedi.
Yorumlar (0)
26°
açık