Afyonkarahisar’da beklenen kar yağışı gece yarısı başladı

Afyonkarahisar’da günlerdir beklenen kar yağışı gece geç saatlerde başladı. Gece başlayan kar yağışı sabah kenti beyaz bir örtü gibi kapladı.Kent merkezi başta olmak üzere birçok ilçe, belde ve köyleri etkisi altına alan kar yağışı...

Afyonkarahisar’da beklenen kar yağışı gece yarısı başladı
Afyonkarahisar’da günlerdir beklenen kar yağışı gece geç saatlerde başladı. Gece başlayan kar yağışı sabah kenti beyaz bir örtü gibi kapladı.
Kent merkezi başta olmak üzere birçok ilçe, belde ve köyleri etkisi altına alan kar yağışı 5 santimetreye kadar ulaştı. Gece yarısı başlayan kar yağışı nedeniyle İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri olası bir aksaklıklara karşı sabaha kadar teyakkuz halinde bekledi. Kara yollarında herhangi bir aksaklık yaşanmazken, kent merkezinde ise sabahın ilk saatlerinden itibaren yollarda tuzlama ve kar kürüme çalışması başlatıldı.
Kentte bu yıl ilk kez bu kalınlıkta kar gören bazı vatandaşlar, gece geç saatlerde parklara inerek kartopu oynadığı gözlendi.
Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre kar yağışının hafta sonuna kadar aralıklarla devam edeceği bildirilirken, buzlanmaya karşıda sürücüler uyarıldı.
Öte yandan kent merkezinde bulunan Anıtpark’ta ise süs bitkileri ve çiçekler kar altında kaldı. - Ege Haber
YORUM EKLE
banner486
HABERLER