Afyonkarahisar’Da Alışılmışın Dışında Bir Oy Kullanma Şekli Gerçekleşti

Bugün Gerçekleştirilen Yerel Seçimlerde, Afyonkarahisar’Da Normalin Dışında Bir Oylama Gerçekleşerek, Vatandaş Sandığa Değil, Sandık Vatandaşa Geldi.

Afyonkarahisar’Da Alışılmışın Dışında Bir Oy Kullanma Şekli Gerçekleşti

Bugün gerçekleştirilen yerel seçimlerde, Afyonkarahisar’da normalin dışında bir oylama gerçekleşerek, vatandaş sandığa değil, sandık vatandaşa geldi.
Bugün gerçekleştirilen seçimlerde, oy kullanmak için kent merkezindeki 'Şemsettin Karahisari Ortaokulu'na giden engelli vatandaş Mahmut Öztürk, oturduğu akülü aracı ile oy kullanacağı sandığa gidemeyince, sandık başkanı ve görevliler, oy pusulasını Öztürk’e getirerek, oy kullanmasına yardımcı oldular. Görevlilerin yardımı ile Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi üyeliği ve mahalle muhtarlığı oyunu kullanan Öztürk, ardından gazetecilere bir açıklama yaparak, görevlilere oy kullanma işleminde kendilerine sağladığı yardım için teşekkür etti. Engelli olduğunu daha önceden görevlilere bildirdiğini dile getiren Öztürk, “1090 numaralı sandıkta oy kullanacaktım. Yukarı çıkmam zor olacaktı, ben de oyumu burada kullandım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE