Afyonkarahisar'da 67 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu!

Afyonkarahisar'da 67 üniversite öğrencisi zehirlenme şüphesiyle hastaneye gitti. Alınan bilgiye göre, dün 23.00 saatlerinde yedikleri tavuk dönerden zehirlenen öğrenciler hastanelik oldu. Mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye başvuran 67 öğrenci tedavi altına alındı. Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından iş yerinin yaptığı tavuk dönerden numune alınarak inceleme başlatıldı.

Afyonkarahisar 03.11.2019, 10:12
Afyonkarahisar'da 67 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu!

Afyonkarahisar'da, tavuk dönerden zehirlenen 67 üniversite öğrencisi hastanelik oldu. Mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetiyle 67 öğrenci hastaneye başvurdu. 

Olay, dün saat 23.00 sıralarında, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı merkeze bağlı Erenler Mahallesi'nde meydana geldi.

Bir dönerciden tavuk döner yiyen öğrencilerde bir süre sonra mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti görülmeye başlandı.

TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

Öğrencilerden bazıları kendi imkanlarıyla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne geldi, bazıları da çağırılan ambulanslarla aynı hastaneye kaldırıldı.

İlk belirlemelere göre hastaneye gelen 67 öğrenci, gıda zehirlenmesi teşhisi konularak tedaviye alındı.

Polis ekipleri, tedavileri tamamlanan öğrencilerin ifadelerine başvururken, Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından iş yerinin yaptığı tavuk dönerden numune alınarak inceleme başlatıldı.

Yorumlar (0)