13 Ülkeden Büyük Zafer İçin Afyonkarahisar’a Geldiler

Afyonkarahisar Belediyesi Tarafından Geleneksel Olarak Gerçekleştirilen, ’13. Afyonkarahisar Uluslararası Zafer Festivali’ Bugün Yapılan Zafer Halk Yürüyüşü İle Başladı.

13 Ülkeden Büyük Zafer İçin Afyonkarahisar’a Geldiler

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen, ’13. Afyonkarahisar Uluslararası Zafer Festivali’ bugün yapılan Zafer Halk Yürüyüşü ile başladı.
13 farklı ülkenin katılımıyla kültürlerin kaynaşması hedeflenen Afyonkarahisar Belediyesi 13. Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali’ne Romanya, Bosna Hersek, Macaristan, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avusturya, Polonya, Slovakya, Moldova. Makedonya, Gürcistan, Acaristan, Bulgaristan, Sırbistan, Bandırma Belediyesi, Söke Belediyesi ve Afyonkarahisar Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu katıldı. Anıtpark önünden başlayan ve İmaret Camii önünde sona eren yürüyüşe Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, daire müdürleri, askeri erkan ve yurt dışında gelen halk oyunluları topluluklarının üyeleri katıldı. Yürüyüşün ardından ülkelerin halk oyunları topluluğu birer gösteri sunarken gösteriyi izlemeye gelen vatandaşlar gösteriye büyük ilgi gösterdi. Etkinliğin ardından bir açıklama yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 13 ülkeden toplamda 490 kişinin festival kapsamında kente geldiğini kaydederek, “Misafirlerimiz kendilerine özgü halk oyunlarını sergiliyor ve büyük de beğeni alıyorlar. İnşallah Afyonkarahisarlıların misafirperleverliği ve sıcaklığı sayesinde her yıl gelen misafir sayımız artacak. 490 kişiyi kentimizde bir hafta misafir edeceğiz. Ben halkımıza göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Yabancı ülkelerin halk oyunları topluluğunun yaptıkları kısa gösterilere protokol üyelerinin de eşlik ettikleri gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE