Gündem

Afyonkarahisar, İzmir, Denizli, Muğla’da ikametgah edenler dikkat: Uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre İzmir’de havaların nasıl olacağını vatandaşlar merakla araştırırken İzmir için çok ubulutlu olacağı Muğla ile Afyon’un doğusu Kütahya’nın ise kuzey çevrelerinde de sağanak yağışın görüleceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli ve Muğla çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimleri ile İstanbul’un Anadolu yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya’nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ

Çok bulutlu, Muğla ile Afyon’un doğu, Kütahya’nın kuzey çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 8°C
Çok bulutlu, doğu çevreleri yağmurlu

DENİZLİ °C, 12°C
Çok bulutlu

İZMİR °C, 17°C
Çok bulutlu

MUĞLA °C, 15°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı