Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesi, beyaz örtüyle kaplandı

Afyonkarahisar Şuhut ilçe merkezinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilçeyi beyaz örtüyle kapladı. Mevsimin ilk kar yağışını yaşayan Afyonkarahisarlılar, durumu sevinçle karşıladı. 

Şuhut ilçe merkezinde akşam 19.00 saatlerinde başlayan kar yağışı ilçe beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşarken, sürücüler ise trafikte seyir halinde dikkatli hareket etti. İlçede yediden yetmişe herkesin sevinçle karşıladığı kar yağışı gençlerin eğlenceli vakit geçirmesine neden oldu.

Yağan karın doyasıya tadını çıkaran gençlerden Emre Körpınar, “İlçemize ilk kar yağdığı için çok mutluyuz. Allah kazasız belasız günler versin. Çok güzel bir manzara oluştu şu anda. Yılbaşına da hazırlık gibi bir şey oldu. Mutluyuz, çok eğlenceli bir şey” dedi.

Kar yağışının tadını çıkaran başka bir Afyonkarahisar vatandaşı Adem Tosun da şunları söyledi: “Hamdolsun beklediğimiz gün geldi. Çok güzel bir bereket yağdı. Kâinat banyo yapıyor resmen. Mikroplar ölüyor bu vesileyle, hastalıklar azalıyor. Kar her zaman berekettir. Bereketli yılların daha güzel olmasını istiyorum.”

Bir cevap yazın