Afyonkarahisar haberleri

Afyonkarahisar'da şehit polis Yücel Başpınar için cenaze töreni düzenlendi!

Afyonkarahisar İmaret Camii’nde ikindi vakti şehit Yücel Başpınar’a cenaze töreni düzenlendi. Düzenlenen cenaze törenine çok sayıda vatandaş katılırken şehidin eşi Semiha Başpınar, oğlu Yunus Emre ve kızı Merve, gözyaşı döktü.

TAZİYEDE BULUNDULAR
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şengün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Denizli Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ile şehidin ailesi, yakınları, mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katılırken Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri, tören öncesi şehidin babası Basri Başpınar ile eşi Semiha Başpınar ve diğer aile üyelerine taziyede bulundu.

“ÇOK FAZLA DERS ÇIKARMAMIZ GEREKTİRECEK ŞEYLER VAR”
Törende, Başpınar’ın özgeçmişinin okunmasının ardından konuşan Denizli İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, polisliğin ölümle burun buruna olan bir meslek olduğunu belirterek, “Maalesef bunun acı bir örneğini yaşıyoruz. Trafikte kaybettiğimiz canların sayısı terörden kaybettiğimizden çok daha fazla. Kazanın oluş şeklinde, ekiplerimizin olay yerine giderken hareket tarzları konusunda çok fazla ders çıkarmamız gerektirecek şeyler var. Şehidimizin yeri cennettir. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Müftü Şükrü Kabukçu’nun kıldırdığı namazın ardından şehit polis memuru Yücel Başpınar’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, mesai arkadaşları ve törene katılanların omuzlarında cenaze aracına konuldu. Şehit polis, kent merkezindeki Bayraktepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı