Afyonkarahisar haberleri

Afyon'da ceza yazdıkları sürücü şehit babası çıktı!

Afyonkarahisar‘ın Dazkırı ilçesinde gerçekleşen olayda, trafik kontrolü yapan jandarma ekipleri, durdurdukları bir aracın sürücüsünden ehliye ruhsat sorup belgeleri istedi. Belgelerin eksik olmasına üzerine aracın sürücüsüne ceza yazarken, sürücünün şehit babası olduğu bilgisine ulaştı. Sürücü Abdurrahman Ö.’ye 235 TL para cezası kesen Jandarma Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla, şehit babasına kestikleri para cezasını kendileri ödedi.

ELİNİ ÖPTÜLER

Şehit babasının elinin öpüp baş sağlığı dileyen jandarma ekipleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya ulaşarak,olayı anlattı. Başkan Kumartaşlı da Dazkırı Kaymakam Vekili Mesut Coşkun’a bilgi verdi. Kaymakam Vekili Coşkun, İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nı arayarak teşekkür ettikten sonra Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla’ya teşekkür belgesi ile plaket verdi.

İsmail Kumartaşlı da birer plaket ve teşekkür belgesi vererek olayla ilgili: “Konuyu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirdik. Görevli personel aralarında para toplayıp, cezaya ortak olmak istemiş. Ancak cezayı ödeyen iki askerimiz bunu kabul etmemiş. Şehit yakınları ve gaziler olarak desteklerinden ve hoşgörülerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı