Gündem

AFAD uyarı yaptı: Saat verildi! Sakın dışarı çıkmayın

AFAD 5 ile kritik uyarıda bulundu. AFAD tarafından yapılan uyarıda 5 ilde öğle saatlerinden sonra kuvvetli yağış beklendiği belirtildi. Ankara, Bolu, Eskişehir, Bilecik, Bursa’da yaşayan vatandaşlar kuvvetli yağışla birlikte oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı uyarıldı. Öte yandan Ankara Valiliği de açıklama yaparak, uyarı yaptı.

5 İLE SEL UYARISI

AFAD 5 ile uyarı yaptı. AFAD tarafından yapılan açıklamada, “Bugün öğle saatlerinden sonra Ankara, Bolu, Eskişehir ve Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun.” ifadeleri yer aldı.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN UYARI

Ankara Valiliği, bugün de öğleden sonra kentte beklenen sağanak nedeniyle ani sel ve su baskınlarına karşı uyarı yaptı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğleden sonra görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Ankara genelinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.