DepremlerEge HaberleriGündemİzmir Haberleri

AFAD duyurdu! İzmir’de depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde maydana gelen afet ile ilgili afetzedelere dağıtılmak üzere şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniye ihtiyacı olduğu bildirildi.

İzmir’de meydana gelen şiddetli depremde Bayraklı ve Bornova’da bazı binaların yıkılmasının ardından AFAD sosyal medya hesabı Twitter’dan  afetzedelerin ihtiyaçlarına ilişkin duyuru paylaştı.

GIDA KOLİSİ VE BATTANİYE İHTİYACI

Duyuruda, İzmir’de deprem sonrası bölgeye yapılan yardım faaliyetlerinin AFAD koordinasyonunda yürütüldüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“İhtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere şu an için sadece standart gıda kolisi ve yeni battaniye ihtiyacı vardır. Halihazırda başkaca bir yardım malzemesine veya ihtiyaç fazlası kullanılmış eşya ihtiyacı bulunmamaktadır. İhtiyaç oluşması halinde ayrıca bildirilecektir. Söz konusu gıda kolisi ve yeni battaniye yardımlarını ulaştırmak isteyen kişi ve kuruluşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler.”

Beslenme hizmetleri konusunda ise ana sorumlu kuruluşun Türk Kızılay olduğu ve bu konudaki faaliyetin halen devam ettiği aktarılan duyuruda, “Beslenme ile ilgili destek olmak isteyenlerin bu kurumla irtibata geçmeleri ve koordinasyon içinde olmaları gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.