GündemKamu

Adı ve soyadı bu listede olanlara önemli uyarı! Halkbank paraları iade edecek

Halkbank müşterileri dikkat… Dev kamu bankası Halkbank resmi internet sitesi üzerinden yatırım hesabı sahiplerine duyuruda bulundu. Kamu bankası açıklamasında listede adı soyadı bulunanların şubeye başvuruda bulunması gerektiğini söyledi.

AÇIKLAMA YAPILDI
Yapılan açıklamada, listede adı ve soyadı bulunan müşterilerin zaman aşımı tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerektiği ifade edildi. Listede belirtilen tarihine kadar başvurulmaması halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayan yatırım hesap bakiyeleri Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne devredilecek.

Halkbank tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

06/12/2012 tarih ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunun 83 üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca, yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacakların, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne gelir kaydedilmesi gerekmektedir.

Listede bulunan mudilerimizin zaman aşımı tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir.