Magazin

Ada Masalı yeni bölümünde neler oldu? Dizi İzmir’de nerede çekiliyor?

Ayça Ayşin Turan ile Alp Navruz’un başrollerde yer aldığı Star’ın yeni dizisi Ada Masalı, 2. bölümüyle 22 Haziran Salı günü ekrana geldi. Yeni bölümde Haziran’ın hiç beklemediği biri Ada’ya gelir ve bu onu çok zor durumda bırakır. İşte Ada Masalı 2. bölümünden detaylar..

Ay Yapım’ın yeni yaz dizisi Ada Masalı’nın yönetmen koltuğunda Ali Bilgin otururken, senaryosunu Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak  kaleme alıyor. Ada Masalı’, çok farklı iki karaktere sahip olan Haziran (Ayça Ayşin Turan) ve Poyraz’ın (Alp Navruz) yollarının kesişmesiyle doğacak aşklarını konu alıyor.

Yeni bölümde neler oldu

Haziran, Nehir’in kuşkularını ortadan kaldırmak için Poyraz’ı öpmek zorunda kalmıştır. Anın büyüsünden kurtulduğunda bir an ne yaptığının farkına varır ve kaçar gibi uzaklaşır oradan. Elbette Poyraz neler olduğunu soracaktır, Haziran bir açıklama bulmaya çalışır. Diğer yandan Biricik’in bir arkadaşının nişan partisi için değişik bir mekan aradığı ortaya çıkar. Haziran henüz açılmadıysa da otelin bahçesinde yapılabileceğini düşünür ve hemen harekete geçer. Organizasyonun her adımında Poyraz’la anlaşmazlığa düşerler. Haziran şehirli telaşıyla işe koyulurken Adalıların hayat akış hızındaki yavaşlıkla mücadele etmek zorunda kalır. Diğer taraftan bütün Ada, Haziran ve Poyraz’ın öpüşmesini konuşmaya başlar. İdil elbette bu duruma çok sinirlenir ve olaya el koymaya karar verir.

Dizi İzmir’in neresinde çekiliyor?

Ada Masalı İzmir’de çekilmeye başladı ve sevenleri Kırlangıç adasının yerini aratmaya başladı bile. Kırlangıç Adası, Yunanistan’a bağlı Teselya bölgesinde bulunan bir ada.  Ada, İskados, Skopelos adalarını da bulunduğu Şeytan Adaları’nın bir parçası.