Kültür Sanat

Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de yer alacak proje ve oyuncular belli oldu!

Acun Ilıcalı'nın yeni dijital platform projesi olan Exxen'de yayınlanacak yapımlar ve yer alacak oyuncular belli olmaya başladı. 1 Ocak'ta yayına başlayacak Exxen'de dizi, talk show ve yarışmaların yer alacağı açıklandı.

1 Ocak’ta yayın hayatına başlaması planlanan Exxen’de yer alacak program ve oyuncular belli olmaya başladı. Exxen ilk olarak Şeref Bey dizisiyle kullanıcılarını buluşturacak. Aynı zamanda Aleyna Tilki ile Cemal Can’ın başrollerinde olacağı bir müzikal proje de Exxen’in içerikleri arasında yer alıyor. Ilıcalı Sihirli Annem dizisini de listesine ekledi. Süreç Film diziyi 20 bölüm olarak dijital platform için çekecek.

ALİ ATAY İLE BAŞLIYOR

Şeref Bey dizisinin proje tasarımını Ali Atay yapıyor. Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yapacağı dizinin başrollerinde ise Haluk Bilginer, Songül Öden ile Ertan Saban yer alacak. Dizinin kadrosu için çalışmalar devam ederken, çekimlerin kısa süre içerisinde başlayacağı konuşuluyor.

NURGÜL YEŞİLÇAY’DAN MİNİ DİZİ

Exxen’in bir diğer projesi ise Vahşi Şeyler dizisi olacak. 8 bölümlük mini dizinin başrolünde Nurgül Yeşilçay olacak. Hazal Türesan ve Selim Bayraktar’ın yer alacağı dizinin oyuncu kadrosunun kısa sürede açıklanması bekleniyor.

Ayla, Müslüm, Çiçero ve Naim’in yapımcısı Mustafa Uslu’nun hazırladığı Hükümsüz dizisinde ise Özgü Namal başrollerde olacak. Ancak Hükümsüz dizisinin Özgü Namal’ın eşini kaybetmesinden dolayı gecikme yaşayabileceği konuşuluyor. Namal’ın psikolojik durumuna göre dizi ile ilgili karar daha sonra verilecek.

ZEHİRLİ ÇİÇEKLER

Exxen’in bir diğer dizisi olan Zehirli Çiçekler için kadro çalışmalarının devam ettiği ifade ediliyor.

İbrahim Büyükak, Acun Ilıcalı’nın kuracağı ‘Exxen’ isimli dijital platformda yayınlanacak bir dizi projesi yazdığını açıkladı. 37 yaşındaki oyuncu, “Aralık ayı gibi sete gireceğiz ve ocak sonu gibi de yayınlanmaya başlayacak. Sekiz ya da 10 bölümlük bir proje olacak” dedi.

NEXT TOP MODEL

Dünyanın en fazla izlenen ‘model’ yarışmaları arasında yer alan “Next Top Model” orijinal isminde Exxen’de yer alacak. Next Top Model’i Burcu Esmersoy sunacak.

BEYAZIT ÖZTÜRK DE EXXEN’DE

Exxen için bir dizi yazan İbrahim Büyükak, aynı zamanda Beyazıt Öztürk ile birlikte bir talk show sunacak.

Enis Arıkan rap müzik yarışması sunacak. Yarışmanın jüri koltuğunda Ceza ve Sagopa Kajmer oturacak.

Lüks bir villada yolları kesişen 3 öğrenciyi anlatan Öğrenci Evi adlı bir yapım, üniversiteye giden Zeynep adlı karakterin para kazanmak için dadılık yaptığı Dadı adlı yapım 1 Ocak’tan itibaren Exxen platformunda yer alacak.

Exxen’in bir başka yapımı da sosyal medyada yaşanan zorbalığa dikkat çeken gençlik dizisi Eziklerin Savaşı. Dizide sosyal medya etkisi konu edilecek.

Z kuşağının ilgisini Exxen’e çekmeyi hedefleyen Acun Ilıcalı’nın bir diğer projesi de Yaş 17. İki gencin aşkının anlatılacağı dizinin özellikle 8 ila 12’inci sınıf aralığındaki gençleri platforma çekmesi bekleniyor.

FENOMENLER DE EXXEN’DE

Bunların yanı sıra fenomenler Semiraminta, Miço, Orkun Işıtmak, Reynmen ve Buğra Kazancı gibi isimler de Exxen’de özel şovlar hazırlayacaklar.