MagazinSpor

Acun Ilıcalı şimdi de gözünü oraya dikti: Satın alabilir!

TV8 ve EXXEN kanallarının sahibi Acun Ilıcalı, Story Box’ın Youtube kanalına önemli açıklamalarda bulundu. Hollanda ekibi Fortuna Sittard’ın hisselerine ortak olan ünlü televizyoncu İngiltere’den bir kulüp satın alabileceğini söyledi.

Son zamanlarda dijital platformu EXXEN ile gündemden düşmeyen Acun Ilıcalı çok konuşulacak bir açıklamada daha bulundu. Story Box’ın Youtube kanalına önemli açıklamalarda bulunan Ilıcalı, İngiltere’den bir kulüp satın alabileceğini söyledi.

İşte Acun Ilıcalı’nın açıklamaları:

Fortuna Sittard ile hedefimiz 12. olmaktı ve şu an 11. sıradayız. Yeni bir hedef bulmamız lazım. Çok iyi gidiyor takım. Sonuncuyduk ilk beş hafta tamam mı? Altıncı hafta sonuncuyuz. Hoca ile görüş ayrılığına düştük. Yollarımızı ayırdık. Yardımcı hoca ile konuşurken hocadan bir elektrik aldık. Bizim görüşlerimiz ile aynı görüşte olması, adama bir şans vermemiz gerektirdi. Şans verdik. Takım onu yeniyor, bunu yeniyor. 7 maç, 5 galibiyet. Hollanda lig lideriyiz. Acayip mutluluk verici.

İNGİLTERE’DEN BİR TAKIM ALMA İHTİMALİM VAR

Futbol takımlarında ülke ekonomisi çok yüksek bile olsa, nüfus diye bir çarpan var aslında. Hollanda 12, 13 milyonluk bir ülke iken ancak Türkiye’nin yakınına yaklaşabiliyor. O yüzden öyle çok büyük bir ekonomi şu anda yok ama İngiltere’de bir takım alma ihtimalim var. O zaman farklı şeyler olabilir. Premier Lig’e çıkma adayı olan bir takım da olabilir. İngiltere’de maç seyret hayatın değişir. O maçlar, seyirciler, inanılmaz bir şey.

Acun Ilıcalı açıklamalarında Fenerbahçe ile çok yakın bir duruşu olsa da Galatasaray stadında maç çıkışında, milli maç sonunda, Galatasaray taraftarlarıyla buluşacağını söyledi. Ilıcalı Galatasaray taraftarı için egatif duygular içerisinde olmadığını bildiklerini söyledi.