Magazin

Acun Ilıcalı canlı yayında bombayı patlattı! 

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, Spor Spikeri Damla Uğurtürk'ün CNN TÜRK Instagram hesabındaki canlı yayınına konuk olarak bombayı patlattı. Acun Ilıcalı, Avrupa'dan bir futbol kulübünü satın alabileceğini açıkladı.

Spor Spikeri Damla Uğurtürk’ün CNN TÜRK Instagram hesabındaki canlı yayınına konuk olan Acun Ilıcalı Avrupa’dan bir futbol kulübünü satın alabileceğini söyleyerek bombayı patlattı.

“FORTUNA SİTTARD’I SATIN ALDI”

Spor yorumcusu Raşit Altun, Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Acun Ilıcalı, başkanlığını Türk iş insanı Işıtan Gün’ün yaptığı Hollanda Ligi Eredivisie takımlarından Fortuna Sittard’ı satın aldı.” iddiasına bulundu. Ayrıca, Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard’ın 3-4 milyon dolar borcunu karşıladığını söyledi.

“AVRUPA’DAN KULÜP SATIN ALAMAM”

Acun Ilıcalı’nın ‘takım satın alabilirim’ açıklamasının ardından 2018 yılı vergi rekortmenleri listesine 9. sıradan giriş yapan avukat Gönenç Gürkaynak, “Acun Ilıcalı Avrupa’da kulüp satın alacakmış. 2018’de vergi rekortmenleri arasında 83. sırada. Ben o listede 9. sıradaydım. Avrupa’da kulüp satın alamam.” paylaşımında bulundu.

“VERDİĞİN VERGİNİN REKLAMINI YAPMAK İÇİN BENİ KULLANMA”

Bunun üzerine Acun Ilıcalı, “Bence de kulüp alamazsın, 8 ayrı ülkenin en büyük televizyonlarına prodüksüyon yapmıyor olabilir misin? O bahsettiğin listede ben en az 10 yıldır varım. Verdiğin verginin reklamını yapmak için beni kullanma, çirkin şeyler bunlar…” cevabını verdi.