Gündem

Açlıktan öldüğü iddia edilen 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı!

Türkiye 2018 yılında kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in ölümünü günlerce konuşmuştu. Kaybolduktan 18 gün sonra, köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde cansız bedeni bulunan Aydemir ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Aydemir’in cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

Ağrı’da Bezirhane köyünde 15 Haziran 2018’de kaybolan Leyla Aydemir 18 gün sonra köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiinde cansız bedeni bulunmuştu. Basında açlıktan öldüğü haberleri yer alan Aydemir’in ölümü ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Küçük çocuğun bugün ortaya çıkan Adli Tıp Raporu’nda “Anal ve genital bölge muayenesinde hymen açıklığının 1 cm olduğu, duhule müsait olmadığı, hymen üzerinde belirgin yırtık yada çentik gözlenmedi, posterior forşette (genital bölgede) zorlama izi olabilecek kırmızı renkli lezyonlar olduğu görüldü” ibaresi yer aldı.

“Leyla’nın cinsel istimara gözler önüne sermekte. “

4 Yaşındaki Leyla Aydemir hakkında hazılanan rapora ilişkin açıklamada bulunan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Genel Başkan Danışmanı Avukat Ayşegül Aydoğan, “Ağrı’da katledilen Leyla kızımızın davası için UCİM avukatları olarak elbirliğiyle çalışıyoruz ve bugün şok edici bir evraka ulaştık. 2018 tarihli bir adli tıp raporunda geçen bir ibare neticesinde Leyla kızımızın üzülerek cinsel istismara maruz kaldığını açık bir şekilde söyleyebiliyoruz. Dosyadaki adli tıp raporunda açıkça diyor ki ‘posterior forşette zorlama izi olabilecek kırmızı renkli lezyonlar olduğu’ genital bölge muayenesinde yani açık bir şekilde Leyla’nın cinsel istimara gözler önüne sermekte. Bu evrakı detaylı bir şekilde incelerken fark ettik” ifadelerini kullandı.

Rapora kadar herkesin Leyla’nın açlıktan öldüğünü sandığına değinen Av. Aydoğan şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 2,5 senedir süren yargılama neticesinde Leyla’nın açlıktan öldüğüne dair ibareler verilmişti, basında da geniş çaplı yer bulmuştu ve hepimiz böyle zannediyorduk ki ta ki bu ibareyi görene kadar. Şimdi yeni bir soruşturma yapılmalı, hızlı bir şekilde sanıklardan DNA örneği alınmalı ve gerekirse de yeniden otopsi yapılmalıdır. Leyla’nın katilleri, Leyla’yı bu iğrenç şekilde ölüme götüren herkesin cezalandırılması ve dosyanın bu hale gelmesine sebep olanlarında soruşturulması gerekmektedir”