Gündem

Açıklamalarıyla gündem olan İBB Genel Sekreteri Y. Meltem Şişli istifa etti

Başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla gündem olan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli istifa etti! İşte detaylar...

İSMEK yöneticisi kadınlara hakaret ettiği yolundaki iddialarla gündeme gelen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli görevinden istifa etti.

yeşim meltem şişli

Soruşturmanın selameti açısından

İBB Genel Sekreteri Y. Meltem Şişli’nin istifa etmesinin nedeninin hakkında açılan soruşturmanın selameti açısından olduğu öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

İBB’nin Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli‘nin İSMEK yöneticisi kadınlara yönelik “Bu yaz sıcağında başörtüsünü nasıl takabiliyorsunuz? Zor olmuyor mu öyle kapalı olmak. Ayrıca birçoğunuz da bekârsınız. İsterseniz sizi bu akşam itfaiyecilerle bir araya getirelim tanışırsınız” dediği iddia edilmesi üzerine Şişli, ülke ve siyaset gündeminde gözleri üzerine çevirmişti.

5 Müfettiş Görevlendirilmişti

Bunun üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSMEK yöneticisi kadınlara hakarette bulunduğu öne sürülen Yeşim Meltem Şişli hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı. Yeşim Meltem Şişli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da beş müfettiş görevlendirmişti.

İMAMOĞLU: BENİM YANIMDA YERİ OLAMAZ

Konuyla ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamasında şu satırlara yer verdi;

Bu konuyla ilgili incelemelerimizi başlattık, yasal bir süreç de başlatıldı. Sürecin sonucu bizim açımızdan, kurumumuz açısından ve çalışma arkadaşımız açısından elbette çok önemli. Ama burada birkaç hususun altını çizelim.

Birincisi; benim olduğum hiçbir yerde, hiçbir çalışma arkadaşım, hiçbir yol arkadaşım hiç kimseye inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hakaret edemez, incitemez.

Bu şekilde davranan bir insan, zaten benimle çalışmak istemiyor demektir. Öyle bir insanın da benim yanımda yeri olamaz. Bu kadar net.

Ekrem İmamoğlu İBB Genel Sekreteri’ni açıkladı haberimizi okumak için: https://www.egehaber.com/ekrem-imamoglu-ibb-genel-sekreterini-acikladi-h-280633-296047/

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı