Gündem

Açıklama yapıldı: Karantinaya uymayanları kolluk kuvvetleri gözaltına alacak!

Türkiye’de artan corona virüsü vakalarına karşı il bazında yeni tedbir açıklamaları yapılıyor. Bu kapsamda Aksaray’da karantina kurallarına uymayan vatandaşlar artık barınma merkezinde zorunlu karantinaya alınacak. İşte Aksaray Valiliği tarafından yapılan zorunlu karantina açıklaması…

Türkiye’de Covid-19 salgınının artması nedeniyle illerden yeni tedbir haberleri geliyor. Bu kapsamda Aksaray Valiliği karantinaya uymadıkları tespit edilen vatandaşlar için yeni karar duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada karantinaya uymadağı tespit edilenlerin barınma merkezlerine götürüleceği ifade edildi.

Kolluk kuvvetleri gözaltına alacak

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Aksaray Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Kovid-19 testi pozitif çıkan veya temaslı hastaların bir kısmının sosyal izolasyonunu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla bir dizi önlemler alındı. Düzenlenen kurallara tam olarak uymadığı tespit edilenler hakkında düzenlenen izolasyon tedbirlerinin sağlıklı ve etkili şekilde devamının sağlanması, hastaların tam olarak kontrol altında tutulması, kamu sağlığını korumak için özellikle bu tür denetimlerde kurallara uymayan, sadece adli işleme tabi olan şahısların uygun görülecek barınma merkezinde karantina altına alınarak muhafaza altında tutulmalarının daha uygun olacağına oy birliği ile karar verilmiştir. Alınan karar gereğince koronavirüs testi pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak buna uymayanlar, kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınma merkezinde karantina süresince zorunlu gözetime tabi tutulacak.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler