Gündem

Açıklama geldi! O isim istifa etti

Son dakika haberine göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov istifa etti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, "Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz'daki olaydan sonra hepimiz iş yerindeydik. Başbakan iş yerindeydi, ben sabaha kadar iş yerindeydim.'' diyerek sert dille eleştirmişti. 

Son dakika haberine göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov istifa etti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, “Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz’daki olaydan sonra hepimiz iş yerindeydik. Başbakan iş yerindeydi, ben sabaha kadar iş yerindeydim.” diyerek sert dille eleştirmişti.

Reuters’ın TASS’tan aktardığı habere göre Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov, Ermenistan’la çatışmalar konusundaki duruşu nedeniyle Aliyev’den aldığı eleştirilerin ardından istifa etti.

ALİYEV SERT DİLLE ELEŞTİRMİŞTİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile sınırda gerilim başladığında iş yerinde bulamadığı Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov’u sert dille eleştirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, “Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz’daki olaydan sonra hepimiz iş yerindeydik. Başbakan iş yerindeydi, ben sabaha kadar iş yerindeydim. Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Devlet Güvenlik Servisi Başkanı, İçişleri Bakanı, Dış İstihbarat Servisi Başkanı, Güvenlik Konseyi Başkanı iş yerindeydi. Ama Dışişleri Bakanı’nı bulamadım. Yerini Başbakan Ali Asadov’a sordum” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu