Gündem

Acı haber geldi! 1 askerimiz şehit oldu

Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmadan acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından çıkan çatışmada bir Güvenlik Korucusunun şehit olduğunu bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı Twitter üzerinden acı haberi duyurdu. Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde çıkan çatışmada 1 güvenlik korucusunun şehit olduğunu duyurdu.

ŞEHİDİMİZ VAR

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 5 Ağustos 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman güvenlik korucumuz yaralanmış, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığın sosyal medya hesabından bir taziye mesajı yayımlandı. Mesajda, “Pençe- Kaplan bölgesinde 05 Ağustos 2020 tarihinde çıkan çatışma sonucu şehit düşen Kahraman Güvenlik Korucusu Sait Üzmen’e Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz” denildi.