Gündem

Acı haber: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonda acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Hareket alanında teröristlerin hazırladığı tuzağın patlaması üzerine bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

Kuzey Irak’ta yürütülen operasonda acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Hareket alanında teröristlerin hazırladğı tuzağın patlaması sonucunda bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlıkta yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyi Pençe Hareket alanında, teröristler tarafından tuzaklanmış bir mühimmatın patlaması sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

MARDİN’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit olan Uzman Çavuş Serdar Temelli kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olduğu bildirilirken, şehidin acı haberi, Mardin’in Derik ilçesi kırsal Bozbayır Mahallesinde yaşayan ailesine Kaymakam Hicabi Aytemür, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Torun ve İlçe Emniyet Müdürü Alper Tolga Evci tarafından verildi. Bekar olan şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, babası Ahmet Temelli ve annesi Adile Temelliyi yetkililer teskin etmeye çalıştı. Acı haberi duyan yakınları ve komşuları eve taziyeye gelirken, anne Adule Temelli, Kürtçe ağıtlar yaktı.

Şehit Serdar Temellinin cenazesi yarın Bozbayır Mahallesine getirilerek, düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.