BilimSağlık

ABD’ye kaçan Çinli virolog’dan itiraf: Koronavirüs insan yapımı!

Koronavirüsü inceleyen bilim insanlarından olan ve ABD'ye kaçan Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, koronavirüsün insan yapımı olduğunu belirterek, “Ekibimle ilk raporumu hazırladım ve çok yakında dünya ile paylaşacağız" dedi.

Koronavirüs ile ilgili birçok komple teorisi ortaya atılırken, Çin’den ABD’ye kaçan bir virolog koronavirüsün insan yapımı olduğunu iddia etti. Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVİD1-19) ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Koronavirüsü inceleyen ilk bilim insanlarından olarak bilinen ve salgını duyurmak için Çin’den ABD’ye kaçan virolog Dr. Li-Meng Yan, koronavirüsün insan yapımı olduğunu öne sürdü. Li-Meng, “Bilim adamı ekibimle ilk raporumu hazırladım ve çok yakında dünya ile paylaşacağız. Detaylı bilimsel kanıtlarla bunun neden doğadan, o hayvanlardan gelen bir şey olmadığını göstereceğiz” dedi.

“ÇOK GEÇ KALDIK”

Çinli virolog, geçtiğimiz aylarda Fox News’e verdiği röportajda, “Bu, tarihte gördüğümüz en büyük salgın. İnsanlık tarihindeki bildiğimiz her şeyden daha fazlası. Bu nedenle, zamanlama çok önemlidir. Erken durdurabilirsek hayat kurtarabiliriz. Fazla zamanımız yok. Zaten geç kaldık” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu