Gündem

Abdüllatif Şener'den geçim sıkıntısı mesajı!

Konya’da bir basın toplantısına katılan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik süreci değerlendirdi. Yaklaşık 1 buçuk yıldır Türkiye’nin ciddi bir ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu belirten Şener “Ekonominin iyi gitmediği ülkemizde, en büyük sorumluluk iktidardadır. Yanlış politikaları yüzünden ekonomik kriz giderek derinleşiyor. Bir ülkenin ekonomik programının özünde bütçesi vardır. Maalesef 2018’in Ağustos ayından itibaren bir buçuk yıla yakın bir süredir ülke ekonomik krizin içerisindedir. Bu krizin sorumlusu hükümetin kendisidir dedi.

İŞSİZLİK ÇOK BÜYÜK BİR SORUN

Krizin en büyük göstergelerinden birinin işsizlik olduğunu belirten Abdüllatif Şener, ülkede 8 milyon kişinin işsiz olduğunun altını çizdi. Bu doğrultuda geçim sıkıntısın çok yüksek olduğunu söyleyen Şener sözlerine şöyle devam etti:”İktidar enflasyon rakamlarını düşük göstermek, için ciddi bir çaba içerisinde. Gerçek ve resmi enflasyon arasındaki fark her geçen gün açılmakta. Bu krizin maliyetini memur, emeklilerin kamu işçilerine ve dar sabit gelirli kesimin üzerine yıkmak için yapıyorlar.”

REKABET GÜCÜMÜZÜ KAYBETTİK

Türkiye’nin ekonomik anlamda bir çıkmaza sürüklendiğini söyleyen Abdüllatif Şener ülkedeki yatırım eksikliklerine değindi. Konya’nın ihityacı olan tarımsal sulama hakkında kayda değer hiç bir şey yapılmadığını söyleyen Şener, hükümetin öncelikli olarak ülkenin sorunlarına el atması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın