Gündem

ABD’de koronavirüs iddiası! 100 bin ceset torbası mı temin edilecek?

Amerika Birleşik Devletleri'nde koronavirüsü vaka ve ölü sayısı hızla artmaya devam ediyor. BD Federal Acil Durum Yönetim Ajansının (FEMA) Savunma Bakanlığından (Pentagon), 100 bin ceset poşetini koronavirüsü salgınında kullanılmak için istediği iddia edildi.

ABD’de koronavirüsü ölü ve vaka sayısının hızla artmasının üzerine yeni bir iddia ortaya atıldı. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgınında kullanılmak üzere 100 bin ceset torbası istenildiği iddiaları kan dondurdu.

100 BİN CESET TORBASI İSTEĞİ PENTAGON’A İLETİLDİ
ABD’de Kovid-19 kaynaklı vaka ve ölü sayısı hızla artarken, ülkede salgının beklenen bilançosuna yönelik hazırlıklara da hız verildi.

Bloomberg’de yer alan ve FEMA yetkililerine dayandırılan haberde, koronavirüs kaynaklı muhtemel ölümler için 100 bin ceset torbası talep edildiği ve bu talebin Pentagon’a iletildiği bildirildi.

Pentagon’un elindeki 50 bin ceset torbasını kuruma yakın zamanda göndereceği, kalan 50 bin ceset torbası için ise alım yapacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili henüz Pentagon ve FEMA yetkililerinden resmi bir açıklama yapılmadı.

ABD Başkanı Donald Trump, önceki gün Beyaz Saray’da düzenlenen basın toplantısında “koronavirüs salgınında ABD genelinde 100 ila 240 bin arasında kişinin hayatını kaybedebileceğini” açıklamıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler