Gündem

ABD Büyükelçiliği'nden Önemli Açıklama!

ABD Büyükelçiliği, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ,ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.Görüşmesi ile ilgili açıklama yaptı.ABD Büyükelçiliği görüşmelerin samimi, yapıcı geçtiğini ve gelecekte de süreceğini bildirdi.


ABD Büyükelçiliği’nden görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Görüşmeler samimi, pozitif yapıcı geçti. Gelecekte sürecek. ABD ve Türkiye Münbiç yol haritasında somut ilerleme konusunda taahhütlerine sadık” dedi.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile Özel Temsilci James Jeffrey’nin 1 saat 20 dakika süren görüşmelerinde Türkiye’nin ulusal güvenlik önceliklerinin açık şekilde vurgulandığı belirtildi.

Suriye’de son dönemde yaşanan gelişmeler ele alındı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Kalın ve Jeffrey başkanlığındaki heyetler arası görüşmede, Fırat’ın doğusunda güvenli bölgenin tesisi ile DEAŞ, PKK/YPG/PYD dahil tüm terör unsurlarına karşı mücadele başta olmak üzere, Suriye’de son dönemde yaşanan gelişmeler ele alındı.

Türkiye’nin beklentilerini karşılayacak bir plan ile mümkün 

Kalın ve Jeffrey görüşmesinde, Güvenli Bölgenin kurulmasının, ancak Türkiye’nin beklentilerini karşılayacak bir plan ile mümkün olduğu ifade edildi.Görüşmede ayrıca, Fırat’ın doğusunda Güvenli Bölge’nin tesisi ile terör unsurlarına karşı mücadele ve Suriye’deki gelişmeler ele alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı