Gündem

ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği mektup ortaya çıktı!

ABD merkezli Fox Business Network kanalından sunucu Trish Regan, Türkiye’nin Suriye’ye yönelik Barış Pınarı Harekatı‘nı başlattığı 9 Ekim günü ABD Başkanı Donald Trump‘ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektubu yayınladı.

Regan’ın Twitter üzerinden paylaştığı mektupta şu ifadeler yer alıyor:

”Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum. Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum. 

“TARİH SENDEN YANA OLACAKTIR”
Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Çılgın olma. Seni daha sonra arayacağım”.

MEKTUP DOĞRULANDI
ABD basının Beyaz Saray muhabirleri, Beyaz Saray’ın söz konusu mektubu doğruladığını bildirdi.

TRUMP, FOX İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI
ABD Başkanı Donald Trump, uzun bir süredir mevcut yönetimin lehine yayınlar yapan Fox News’in ‘yeterince sadık olmadığından’ şikayet etti. Trump, kanalın artık kendisine çalışmadığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı