Genel

ABD açıkladı! Koronavirüste müjdeli haber geldi!

ABD Başkanı Donald Trump, dün akşam saatlerinde kendine ait sosyal medya hesabından Koronavirüs ile ilgili müjdeli bir haber vereceklerini duyurdu. Yapılan açıklamada Koronavirüs tedavisine dair müjdeli bir haber verildi. 

açıklAçıklamanın ardından gelen saatlerde Beyaz Saray’da yaptığı basın açıklamasında, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) koronavirüse (Covid19) için araştırılan tedavi yöntemlerinden birinin başarılı olduğunu ilan etti. Yapılan açıklamada sonuçları ispatlanan plazma tedavisine acil durum onayı verildiği belirtildi. 

ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray’dan yaptığı açıklamada, uzun zamandır üzerinde çalışılan plazma tedavisinin Covid19 hastaları üzerinde olumlu gelişmelere sebep olduğunu tespit ettiklerini açıkladı. 

Koronavirüs hastalığını atlatmış olan Amerikan vatandaşlarından sağlık birimlerine gidip plazma bağışı yapmalarını isteyen Trump; “Verdiğiniz her bir plazma başka yerlerde hayatlar kurtaracaktır” dedi. 

“TARİHİ BAŞARI!”

Uygulanacak olan yöntemle milyonlarca insanın tedavisinde büyük oranda iyileşme sağlanacağını açıklayan Trump, plazma tedavisi için “Tarihi bir başarı” ifadelerini kullandı. Yaptığı basın açıklamasında ABD Başkanı, Covid19 aşısı için de yakında güzel haberlerin geleceği müjdesini verdi. 

Aynı basın toplantısında FDA Direktörü Stephen Hahn da plazma tedavisinin umut verici bir gelişme olduğunu açıkladı. Hahn, bu tedaviyle artık daha çok insanın iyileşeceğini umduklarını söyledi. FDA Direktörü yaptığı umut verici konuşmanın ardından tedaviyle ilgili daha yapılması gereken çok iş olduğunu da sözlerine ekledi. 

FDA yetklisi Scott Gottlieb ise yaptığı açıklamada plazma tedavisinin bazı yerlerde yapılmakta olduğunu fakat bugünkü açıklamayla artık tüm ülkede uygulanabileceğini ifade etti.