Gündem

A101, BİM, ŞOK, Migros bugünden itibaren bu saatler arasında çalışacak!

Haziran ayı ile beraber salgında yeni dönem başladı. Türkiye’de kademeli normalleşmenin yeni kararları açıklandı. Peki, A101, BİM, ŞOK, Migros bugünden itibaren hangi saatler arasında çalışacak? İşte marketlerin çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen genelge ile normalleşmenin yeni detayları belli oldu. Kısıtlamanın esnetildiği yeni dönemde vatandaşlar marketlerin hangi saatlerde faaliyet göstereceklerini merak ediyorlar.

Marketlerin çalışma saatleri nedir?

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Ayrıca belirli gün ya da saatlere özgü genel indirim uygulamalarının oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilebilmesi için indirim uygulamalarının en az bir hafta sürecek şekilde yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kurallara uymak kaydıyla pazaryerleri (Pazar günleri hariç) 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Kademeli normalleşme döneminde hafta içi market çalışma saatleri 21.00-20.00 şeklindeydi. Ancak bu saatlerin yeniden güncellenmesi bekleniyor.

Öte yandan marketlerde Pazar günleri zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışı yapılamayacak.