Ekonomi

9 Gün içerisinde bunu yapan SGK emeklisi 3 Bin 500 TL’ye varan ödeme alacak!

Ay sonunu getirmeye uğraşan emekliler için çeşitli duyurular yapılıyor. Son olarak SGK emeklilerini sevindirecek bir duyuru yapıldı. Söz konusu duyuruya göre, 9 gün içerisinde maaşını taşıyan emekliye 3 Bin 500’ye varan promosyon verilecek.

Özel bankalar emekliler için yarış halinde. Bu nedenle birbirinden cazip kampanyalar düzenliyorlar. Son olarak Akbank SGK emekli maaşını 3 yıl Akbank’tan almayı taahhüt edenlere 3 Bin 500 TL’ye varan promosyon ödeyeceğini bildirdi.

Banka açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Akbank, emeklilere özel ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor. Bu yeni kampanyadan 30 Haziran 2022 tarihine kadar SGK emekli maaşını Akbank’a taşıyan müşteriler faydalanıyor. Üstelik maaşlarını şubeye gitmeden Akbank Mobil, Akbank İnternet, Müşteri İletişim Merkezi üzerinden kolayca taşıyabilecekler.

Promosyonlardan yararlanabilmek için müşterinin SGK emekli maaşını 3 yıl Akbank’tan almayı taahhüt etmesi gerekiyor. Aylık net geliri 1.500 TL’ye kadar emeklilere 500 TL promosyon ve 1.850 TL ek promosyon, 1.500 TL–2.500 TL arasında olanlara 625 TL promosyon ve 2.275 TL ek promosyon, 2.500 TL ve üzerinde olanlara ise 750 TL promosyon ve 2.750 TL ek promosyon ödeniyor.

Buna ilave olarak, Akbank, SGK emekli müşterilerine maaşları yatmadan 2 gün önce hesaplarından para çekme imkanı sunmaya devam ediyor. Akbank’tan emekli maaşı alan ve emekli maaş hesabında artı para kredisi limiti tanımlı olanların yararlanabildiği kampanyada müşteriler maaş tarihinden 2 gün öncesi ile maaş ödeme günü arasında mevcut artı para kredisi limitlerini %0 faiz ile kullanabiliyor.