Gündemİzmir Haberleri

9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu coşkuyla kutlandı!

İzmir’de gün boyu devam eden 9 Eylül kutlamaları Gündoğdu Meydanı’ndaki muhteşem ışık ve hologram gösterisiyle sona erdi. 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu coşkusu tüm kenti sardı.

Tüm gün süren 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu kutlamaları Gündoğdu Meydanı’ndaki müthiş finalle sona erdi. Hologram gösterisiyle tüm İzmirliler büyülenirken, su ve ışık şovu izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.

İzmir’in işgalden kurtuluşunun 98’inci yıldönümünü birbirinden farklı etkinliklerle kutlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi akşam da lazer ışık ve hologram gösterisiyle 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu” coşkusu yarattı.

 

BAŞKOMUTAN MEYDAN MUHAREBESİ GÖRÜNTÜLERİ YANSITILDI

Gündoğdu Meydanı’nda Körfez vapurundan yapılan lazer ışık gösterisine marşlar eşlik ederken, 9 Eylül’e özel hazırlanan hologram gösterisi izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Hologram teknolojisiyle eş zamanlı olarak Gündoğdu Meydanı, Karşıyaka ve Karantina’da yapılan gösteride 26 Ağustos Büyük Taarruz, 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi ve Atatürk’e ait görüntüler İzmirlilerin ortak hafızasını yeniden canlandırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu