Ekonomi

9 Ekim euro-dolar kuru! Euro ve dolar bugün ne kadar oldu?

9 Ekim Euro dolar kuru kaç TL? Euro Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum ne? İşte detaylar..

Küresel piyasalarda, hafta boyu devam eden iyimser hava haftanın son işlem gününe de taşındı. Dolar ve euro haftanın son işlem gününe yine zirveden başladı. Merkez Bankası, swap işlemlerinde kullanılan Türk Lirası faizini yüzde 10,25’ten yüzde 11,75’e yükseltti. Merkez Bankası’nın bu sıkılaştırma adımı sonrası, Türk Lirası dolar karşısındaki kayıplarını geri alarak artıya geçti.

Dolar/TL kuru, sıkılaştırma öncesi 7,95 seviyelerinde seyrederken, 7,9041 seviyesine kadar geriledi. Kur şu dakikalarda 7,91’den işlem görüyor.

Euro/TL de tarihi seviyeleri olan 9,37’yi gördükten sonra 9,32’de seyrediyor. Yurt içinde veri gündeminde bugün de fiyatlanacak önemli bir veri bulunmuyor. Artan jeopolitik riskler ve ABD’de Türkiye’ye karşı sert tutumuyla tanınan Joe Biden’ın seçimleri kazanma ihtimalinin güçlenmesi TL’yi zayıflatan unsurlar olarak öne çıkıyor.

Piyasalarda koronavirüse ilişkin gelişmeler, özellikle ABD’de görüşmeleri süren yeni destek paketinin ayrıntıları dikkatle takip ediliyor.