Gündem

81 ile genelge gönderildi: Süre 12 Mayıs’a kadar uzatıldı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine “Görev Belgesinin Süresinin Uzatılması” ile ilgili genelge gönderildi. Genelgede, “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresinin 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 00.00’a kadar uzatıldığı açıklandı.

Genelgede, kısıtlamalarından muaf iş yerlerinde çalışan kişiler e-başvuru sistemi üzerinden “çalışma izin belgesi” veya manuel olarak doldurularak çalışan ve iş yeri yetkilisince imzalanıp onaylanan “çalışma izni görev belgesi formunu” alma zorunluluğunun getirildiği vurgulandı. Öte yandan bugün itibarıyla 9,5 milyona yakın başvurunun neticelendirilerek belge düzenlendiği belirtildi.

SÜRE 12 MAYIS’A KADAR UZATILDI

Genelgede, “Nace kodu eşleşme hatası”, muafiyet kapsamındaki bir işyerinde görev yapmasına rağmen alt işvereninin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle çalışma izni görev belgesi alamayanlar ile erişim hatası gibi geçici durumlar göz önünde bulundurulduğunda, sistem üzerinden görev belgesi alınamamasının üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinde herhangi bir aksamaya yol açmaması için “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresinin 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 00.00’a kadar uzatıldığı kaydedildi.