GündemKamu

8. sınıfa giden çocuğu olanlar dikkat: Her ay yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında Merkezi Sınava yönelik hazırlanan örnek soru kitapçığı yayımlanarak öğrencilerin erişimine açıldı. Toplamda 45 soru bulunan kitapçık 8. sınıflara destek sağlamak amacı ile her ay LGS kapsamında yayımlanmaya devam edileceği bildirildi.

TOPLAMDA 45 SORU YER ALIYOR

2022-2023 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılacak merkezî sınava ilişkin Ekim ayı örnek soruları öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10’ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5’er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Böylece Ekim ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.465’e ulaştı.

8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edecek.