Gündem

8-18 Yaş arası için duyuruldu: Ankara’da başladı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 8-18 yaş arası için duyuruda bulundu. Başkan Yavaş tarafından yapılan duyuruya göre, Temel Bilişim ve Python eğitimi için kayıtlar başladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 8-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere “Temel Bilişim ve Python Eğitimi” verileceğini duyurdu.

Bu kapsamda yapılan açıklamada Başkan Yavaş şu ifadeleri kullandı:

“En güzel yatırım geleceğe yapılandır. BLD 4.0 yaklaşımımızla 8-18 yaş arası evlatlarımıza Temel Bilişim ve Python eğitimi vereceğiz. Kayıt için: akademi.ankara.bel.tr”

Online ve yüz yüze yapılacak eğitim için kayıtlar “akademi.ankara.bel.tr” adresi üzerinden 29 Ocak 2023 tarihine kadar alınacak. 3 grup hâlinde eğitimlerin başlayacağı kursta; 1. grup 09.30-11.00, 2. grup 12.30-14.30, 3. grup ise 14.45-16.45 saatleri arasında derslere katılacak.


2 aşamadan oluşan kursun içeriği ise şöyle:

1. Aşama Eğitim: ‘Bilgisayarımı tanıyorum’, ‘Algoritma Temelleri ve Kodlama’, ‘Bilgisayar Temelleri’

2. Aşama Eğitim (1. eğitim aşamasını başarılı tamamlayan öğrenciler için – kontenjan 50 kişi): ‘Python ile Programlama (Modül-1)’, ‘Python ile Programlama (Modül-2)’, ‘Python ile Programlama (Modül-3)’, ‘Python ile Programlama (Modül-4)’
Eğitmen Unvanı
Bilgisayar Mühendisi

Kursun Amacı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi işlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan teknoloji merkezleri aracılığıyla 8-18 yaş aralığındaki gençlerimizin algoritmik bakış açısı ile erken dönem proje geliştirme mantığı kazandırılması ve sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda çalışabilecek kalifiye insan kaynağının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.