EkonomiGündem

7500 TL emekli maaşı alanlar dikkat: 21 Haziran’da 2000 TL verilecek!

Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili açıklama yapıldı. Emekli maaşı alan vatandaşlar Kurban Bayramı ikramiyelerini ne zaman alacaklarını merakla araştırmaya başladı. Alınan bilgilere göre Kurban Bayramı ikramiyeleri bayramdan 1 hafta önce alınacağı açıklandı.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

Emekliye bayram ikramiyesinin bin 100 TL’den 2 bin TL’ye yükselmiş, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda emeklilerin hesabına 2 bin lira emekli bayram ikramiyesi yatırılmıştı.

Kurban Bayramı ikramiyesi olarak da 2 bin TL yatırılacak.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında, zamlı bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihler belli olmuştu. Bu yıl Kurban Bayramı 28 Haziran’da başlayacak. Buna göre; Kurban Bayramı ikramiyesi yine bayram öncesi Haziran ayı içerisinde emekli vatandaşların hesaplarına yatırılacak. İkramiyelerin bayramdan 1 hafta önce yani 21 Haziran Çarşamba gününden itibaren hesaplara yatırılması bekleniyor.

KİMLERE BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENİR?

Ödemenin yapılacağı tarihte, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenir. Ayrıca Kurumdan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödenir.