Gündem

7.7 büyüklüğündeki depremin 120. gününde kahreden olay: 20 yaşındaki kızın cesedi bulundu!

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili yıkan 7.7 büyüklüğündeki depremin 120. gününde kahreden haber geldi. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği büyük depremin ardından illerde yıkım çalışmaları sürüyor. Adıyaman’da bir enkaz kaldırma çalışmalarında acı bir olay yaşandı. 20 yaşındaki genç kızın depremin 120. gününde cansız bedeni bulundu.

7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Adıyaman’da da yıkımlar meydana gelmişti. Depremin ardından 120 gün geçmesiyle Adıyaman’da bir enkaz kaldırma çalışmalarında yaşanan olay ise görenleri kahretti. 20 yaşındaki bir kızın cansız bedeni binanın bodrum kısmında bulundu.

20 YAŞINDAKİ GENÇ KIZIN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Edinilen bilgilere göre, 6 Şubat depreminde ağır hasar alan Adıyaman’ın Turgut Reis Mahallesi Eski Valilik Kavşağı yakınlarında bulunan bir binanın enkazının kaldırılmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalarda, depremin 120. gününde binanın bodrum kısmından 20 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir kadın cesedi bulundu. Kepçe operatörü tarafından bulunan cesetle ilgili polis ekiplerine haber verildi. Polis ekiplerinin olay yerinde inceleme çalışmaları sürüyor.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Yapılan incelemelerde kimliği belirsiz cesedin kayıp olarak aranan 20 yaşındaki Sude Nur Duran’a ait olduğu belirlendi. Duran’ın cenazesi, cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı araştırmaların ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Duran’ın Yozgat Bozok Üniversitesi 1. sınıf öğrencisi olduğu, tatil amacıyla ailesinin kaldığı Adıyaman merkez Turgut Reis Mahallesi Filistin Caddesi üzerindeki evlerine gelerek, burada depreme yakalandığı öğrenildi.

AİLESİ DE DEPREMDE HAYATLARINI KAYBETTİ

Öte yandan, Sude Nur Doğan’ın annesi, babası ve erkek kardeşinin de depremde hayatını kaybettiği belirtildi.