Gündem

65 yaş ve üzeri dikkat! Önemli uyarı

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Orhan Şen'den 65 yaş ve üzerine önemli uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Orhan Şen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sisli havanın Salı gününe kadar süreceğini mecbur kalmadıkça salı gününe kadar sokağa çıkmaması gerektiğini duyurdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümünden 65 yaş ve üstü vatandaşlara önemli bilgilendirmede yaparak Hürriyet’ten Musa Kesler’e açıklamalarda bulundu.

BULAŞMA HIZI ARTABİLİR

Prof. Dr. Orhan Şen sisli havalara karşı vatandaşları uyardı. Sisli havaların görüş mesafesini düşürüp hava ve kara trafiğini tehlikeye düşürdüğü gibi salgının bulaşma hızını da artırabileceğini söyledi.

65 YAŞ VE ÜSTÜ DİKKAT

Şen, sis içerisindeki su zerreciklerine bulaşan virüs partiküllerinin soluma yoluyla insanlara hastalık bulaştırabileceğine dikkat çekti. ‘Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımız sisli havalarda çok mecbur kalmadıkları sürece dışarıya çıkmasınlar” dedi. Şen, sisli havanın Salı gününe kadar devam edeceğini, daha sonra da yağışların başlayacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu