Gündem

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı gevşetilecek mi? 

Alınan son dakika bilgisine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi saat 15.01'de toplantıya başladı. Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında koronavirüsü ile mücadele kapsamında alınan tedbirler masaya yatırılacak. Peki 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı gevşetilecek mi? İşte toplantıda konu olan detaylar...

Alınan son dakika bilgisine göre Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında telefonferans yolu ile saat 15.10’da başladı.

NORMALLEŞME PLANLARI ELE ALINACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısında milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sınav tarihleri ve koronavirüs salgını sonrası normalleşme planı ele alınıyor.

BAKANLAR SUNUM YAPACAK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kritik toplantıda salgınla mücadeleye ilişkin sunumlar yapacak.

65 YAŞ ÜSTÜNÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Kabine’de merakla beklenen 20 yaş altına ve 65 yaş üstündeki vatandaşların belli gün ve saatlerde sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesine dönük talep de değerlendirilecek. Bilim Kurulu, çoğunluk kararıyla buna sıcak bakıyor. 65 yaş üzeri vatandaşların egzersiz yapmasının önemine dikkat çekilirken, toplantıdan hafta sonları için birkaç saatlik sokağa çıkma kararının çıkması bekleniyor.

19 MAYIS VE RAMAZAN BAYRAMI

Salı gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı için 4’er günlük sokağa çıkma kısıtlaması masaya yatırılacak.

31 ŞEHİR İÇİN SEYAHAT KISITLAMASI

30 büyükşehir ve Zonguldak’ı kapsayan seyahat kısıtlaması, bu gece yarısına kadar uzatıldı. Kısıtlamanın devam edip etmeyeceği toplantıda belli olacak.