Gündem

65 yaş üstü ve 18 yaş altı için sokağa çıkma kısıtlaması kalkacak mı? Bakan Koca açıkladı!

Bugün toplanan Bilim Kurulu toplantısı ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basına önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda corona virüsüne karşı alınması gereken tedbirlerin önemini vurgulayan Bakan Koca 65 yaş üstü ve 18 yaş altına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Peki 65 yaş üstü ve 18 yaş altı için sokağa çıkma kısıtlaması kalkacak mı?

Bilim Kurulu toplantısı ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basına önemli açıklamalarda bulundu. Maske kullanmanın ve 1.5 metre sosyal mesafe kuralının bu dönemde çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Koca, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı içinde açıklama oldu. Bu süreçte en çok fedakarlığı bu yaş gruplarının gösterdiğini söyleyen Bakan Koca, yaş gruplarına getirilen izinlerinin arttırılması konusunda görüşmeler yapıldığını dile getirdi.

İşte Bakan Koca’nın 65 yaş üstü ve 18 yaş altı için açıklamaları:

65 yaş üstü ve 18 yaş altı gençlerimizle ilgili ise, en çok fedakarlık gösterenler onlar oldu. Hala sokağa çıkma noktasında kısıtlı olan, büyüklerimizin haftada bir gün, gençlerimiz ise haftada iki gün şekilde uygulanıyor.

Bilim Kurulunda gündeme geldi. Daha çok büyüklerimizin sorunları nedeniyle bunun artırılmasının doğru olacağı şekilde bir yaklaşım var. Düzenleme önümüzdeki hafta gündeme gelmiş olur, bakanlar kurulunda da gündeme gelmiş, açıklanmış olur.

Bir düzenleme yapılması gündeme geldi, gelecek hafta netleşir. Büyüklerimizin ve gençlerimizin bu fedakarlığına son vermek, bizim, yani 53 milyon kişinin tedbirlere uymasıyla doğru orantılı.

İlgili Makaleler