GündemKamu

65 Yaş Üstü Vatandaşlar Dikkat! Türkiye’de İlk Kez Olacak

 65 yaş üstü vatandaşları ilgilendiriyor. Acil Tıp Uzmanları Derneğince (ATUDER) tarafından hazırlanan proje kapsamına Türkiye’de bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar için acil servisler oluşturulup hizmete girecek.

Türkiye’de Bir İlk

Acil Tıp Uzmanları Derneği tarafından hazırlanan proje, Avrupa Birliği tarafından da kabul edildi. Proje kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar için acil servisler oluşturulup hizmete girecek. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile Sağlık Bilimleri Üniversitesinin ortak olduğu proje AB tarafından da destek aldı. Türkiye’de bir ilk olacak bu proje kapsamında Sadece 65 yaş üstündekilere yönelik acil servislerin kurulacak.

Proje Sadece 65 Yaş Üstü Vatandaşları Kapsayacak

Anadolu Ajansının haberine göre,  Acil Tıp Uzmanları Derneği 65 yaş üstü vatandaşların tedavileri kapsamında Safe and Friendly Emergency Medicine for Elderly (SAFE-ME) (Güvenli ve Yaşlı Dostu Acil Servis) Projesi hazırladı. Artan yaşlı nüfusunu için sadece yaşlıların tedavileri için acil servisler kurulacak.  Türkiye’de bir ilk olacak bu proje kapsamında Sadece 65 yaş üstündekilere yönelik acil servislerin kurulacak.