Gündem

65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olanlar geneleve giremeyecek!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyada görülürken Avrupa'da her geçen gün önlemler alınmaya devam ediyor. İsviçre'de 8 Haziran'da hizmete başlayan genelevlerde yeni kararlar alındı. Edinilen bilgiye göre 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlara hizmet verilmeyecek.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm dünya virüse karşı savaş verirken 8 Haziran’da İsviçre’de açılan genelevler ile ilgili yeni tedbirler belli oldu. Alınan tedbirlere göre 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlara genelevlerde hizmet verilmeyecek.

“KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Konu ile ilgili İsviçre basınına konuşan genelev işletmecisi Christian Gartner, getirdikleri yasak hakkında “Bu ayrımcılık değil. Bu şekilde Covid-19’a karşı tehlikede olan kişileri korumaya çalışıyoruz” dedi.

Talebin yüksek olduğunu ifade eden Gartner, ayrıca her müşteriden telefon numarası alacaklarını belirtti. Bu sayede gerektiği zaman takip yapabileceklerini söyleyen işletmeci, numarasını vermeyi reddeden kişilere hizmet sunmadıklarını ifade etti.

CİNSEL İLİŞKİDEN ÇOK SOHBET ETMEK İSTİYORLAR

Diğer yandan Gartner, bu süreçte müşterilerin cinsel ilişkiden çok masaj ve sohbet talep ettiğini söyledi.

Söz konusu önlemler, İsviçre’de Covid-19 salgını sonrasında açılan tüm işletmelerden talep edilen “korunma konsepti” kapsamında yer alıyor. Buna göre iş yerleri, çalışanlarına ve müşterilerine koronavirüs bulaşma riskini en aza indirecek planlar hazırlıyor.

İsviçre’de salgının başlamasından bu yana en az 31 bin hasta tespit edilirken, bin 956 kişi de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Etiketler

İlgili Makaleler