GündemManşet

60 yaş üzeri vatandaşlar için son dakika açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 60 yaş üzeri vatandaşlar için son dakika açıklamasında bulundu. Resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Koca, “Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler.” İfadelerini kullandı. Bakan Koca ayrıca risk grubunda olan bazı hastalarında aşı için sisteme tanımlandığını söyledi.

Türkiye’de bugün corona virüsü vaka sayısı 30 bin üzerine çıktı. Aynı zamanda ülkemizde virüse karşı aşı çalışmaları da devam ediyor. Bu kapsamda açıklamada bulunan Bakan Koca aşı programında yeni gruba geçildiğini duyurdu.

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi.

Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz.