Ege Haberleriİzmir HaberleriManşet

60 Yaş üstü vatandaşlar için duyuru yapıldı: 30 ilçede uygulanıyor!

İzmir’de engelli, yatalak hasta, kronik hasta ve yaşlılar için duyuru yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan duyurularda, 30 ilçede verilen evde bakım hizmetlerinin kapsamının genişlediği bildirildi. Buna göre vatandaşlar, evlerinde diş tedavisinden faydalanabilecekler.

İzmir’de engelli, yatalak hasta, kronik hasta ve yaşlılar için evde bakım hizmetleri veriliyor. Evde Bakım Ekibi doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, sosyal hizmetler uzmanı, psikolog, diyetisyen, diş hekimi ve fizyoterapistten oluşuyor. Evde bakım hizmeti için detaylı bilgi 293 80 20 numaralı telefondan alınabiliyor. Kemalpaşa Evde Bakım Hizmet Birimi’ne ise 293 85 04 numaralı hattan ulaşılabiliyor.


Evde diş tedavisi

İzmir’de hastalar artık evde diş tedavilerini de olabiliyorlar. Bu kapsamda açıklamada bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Birimi Diş Hekimi Eda Karakoç, “Diş hizmetlerine yeni başladık. Mobil diş ünitemiz var ve bu sayede hastalarımızın dişini çekebiliyor, röntgen alıyor, dolgu yapıyor ve diş taşı temizliği hizmeti verebiliyoruz. Evde bu hizmeti almak isteyen ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Evde gerekli tüm önlemleri alabiliyoruz. Ünitemizin içerisinde dolgu yaparken, çürüğü temizlerken kullandığımız gereçler var. Diş hekimleri açısından en önemli şeylerin başında film almak gelir çünkü dişlerin altını görmeden işleme başlamayız ve artık diş röntgeni çekebiliyoruz” ifadelerini kullandı.