Eğitim

6 ilde son dakika yüz yüze eğitim kararı duyuruldu!

15 Şubat Pazartesi günü bazı illerde yüz yüze eğitimin başlaması kararlaştırılmıştı. Bugün ise olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 ilde yüz yüze eğitime ara verildiği duyuruldu. İşte erteleme yapan iller…

Türkiye soğuk hava etkisi altına girdi. Bu nedenle bazı illerde yüz yüze planlanan eğitimin ertelenmesi kararlaştırıldı. İşte yüz yüze eğitime ara veren iller

Çanakkale

Çanakkale’de etkili olan kar yağışı nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü bazı okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini duyuruldu. Çanakkale’de yüz yüze eğitim 16 Şubat Salı günü başlayacak. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli personel ile hamile personel de, yarın idari izinli sayılacak.

Edirne

Eidirne’de Hıfzısıhha Kurulları merkez ilçe ile Keşan, Enez, İpsala, Uzunköprü ve Havsa ilçelerine bağlı köy okullarında yarın başlaması planlanan eğitime 1 gün ara verilmesi kararı aldı.Lalapaşa ve Meriç ilçeleri ile ilgili kararın ise akşam saatlerinde belirleneceği öğrenildi.

Tekirdağ

Tekirdağ Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Tekirdağ Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 13.02.2021 tarih ve 141 Sayılı Kararıyla ilimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı, buzlanma ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlamasına karar verilen il geneli Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okulların yüz yüze eğitime başlama kararı 2 (iki) gün süreyle ertelenmiş olup yüz yüze eğitimin ertelendiği okullarımızda da eğitime uzaktan eğitimle devam edilecektir” denildi.

Balıkesir

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, okullarda yüz yüze eğitiminin 16 Şubat Salı günü başlayacağını duyurarak, “Ayrıca hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan kamu personelimiz 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Bütün öğrencilerimize sağlık ve başarı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sakarya

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul ve kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim ve öğretime, 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı özel ve resmi okullarda 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitimin, 1 gün süreyle ertelenmesinin kararlaştırıldı.