Ekonomi

Bir ilde daha ekmeğe zam geldi! İşte zamlı ekmek fiyatı

Eylül ayının zam furyası devam ediyor. Bu kez zam haberi ekmekten geldi. Antalya’da en son Haziran ayında zamlanan ekmek fiyatı 3 ay sonra 1 TL artarak 5 liraya yükseldi.

Fırıncı esnafının hammaddesine, günden güne yapılan zamlarla birlikte ekmek fiyatları da sürekli olarak artıyor. Son birkaç ay içerisinde il il artışlar yaşanan ekmek fiyatlarına bu defa Antalya’dan bir zam haberi eklendi. En son Haziran ayında zamlanan ekmek fiyatı 3 ay sonra 1 TL arttı.

Zam Kaçınılmaz Hale Geldi

Antalya Fırın Odası, zammı sosyal medya hesaplarından duyururken, yetkililer, özellikle son dönemde elektrikte yaşanan artış başta olmak üzere girdi fiyatlarındaki artışın ekmek zamlarını kaçınılmaz hale getirdiğini söyledi.

Antalya’da Ekmek 5 TL’ye Çıktı

Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir konuyla ilgili “Antalya’da ekmek 5 TL’ye çıktı. Fakat, Esnaf Odası olarak fiyatı 4 TL’de tuttuk. Kararın Antalya’dan gelmesi nedeniyle zamlı fiyatları uygulayan firmalar olabilir ve bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Üyelere biraz daha beklemelerini söyledim ama ne yapacaklarını bilmiyorum” ifadelerini kullandı.