Genel

Meteoroloji’den son dakika yağış uyarısı! İllere göre yarın havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun birçok bölgesinde kar yağacağını duyurdu. 18-20 Ocak 2021 tarihleri arasında Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Ege bölgesinin bazı illeri hariç olmak üzere kar yağışları yurdun tamamını etkisi altına alacak. Peki, hangi illerde ne zaman kar yağacak? Yarın havalar nasıl olacak? İşte, Meteoroloji tarafından 3 günlük hava durumu raporu…

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Doğu ve Batı Karadeniz kıyıları ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Bu gece ve sabah saatlerinde Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

18 OCAK 2021 (Pazartesi) HAVA DURUMU

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Konya ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, Marmara’nın kuzeydoğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü kar sağanağı, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi; Doğu ve Batı Karadeniz kıyıları ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

19 OCAK 2021 (Salı)

20 OCAK 2021 (Çarşamba)

MARMARA
Çok bulutlu, bölgenin doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Pazartesi) Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların kar sağanağı şeklinde görülmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Trakya’da kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE -5°C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL -4°C, 3°C
Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde il geneli, yarın akşam saatlerine kadar Anadolu Yakası aralıklı kar yağışlı

KIRKLARELİ -8°C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAKARYA -6°C, 1°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

EGE
Çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin bu akşam saatlerinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -7°C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ -1°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 1°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA -10°C, -3°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

AKDENİZ
Çok bulutlu, Antalya ve Doğu Akdeniz Bölümü’nün aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, Kahramanmaraş’ın yükseklerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Hatay, Adana ve Osmaniye çevrelerinde güneybatılı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 5°C, 14°C
Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

ANTALYA 5°C, 10°C
Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

HATAY 8°C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ISPARTA -4°C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Eskişehir çevrelerinin, yarın (Pazartesi) öğlen saatlerine kadar bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin, öğle saatlerinden sonra ise Konya, Karaman ve Sivas çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don beklenmektedir.

ANKARA -6°C, -3°C
Çok bulutlu, merkez ve kuzey çevreleri hafif kar yağışlı

ÇANKIRI -6°C, -2°C
Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR -9°C, -5°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde il merkezi, yarın kuzey çevreleri hafif kar yağışlı

KONYA -5°C, -1°C
Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sinop çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Kıyılarda hafif olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -14°C, -6°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sabah saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

DÜZCE -8°C, -2°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar sağanağı

KASTAMONU -9°C, -5°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sabah saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK -1°C, 1°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar sağanağı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde doğu kıyılarında kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA -1°C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

RİZE 4°C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

SAMSUN 3°C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

TRABZON 5°C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin güneydoğusu ile Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar; Van, Malatya ve Elazığ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde aralıklı kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Bölgenin güneydoğu ve doğusunda kuvvetli, yer yer fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ERZURUM -6°C, -2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

HAKKARİ -2°C, 2°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

KARS -9°C, -2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

VAN -2°C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Batman ve Siirt’in yükseklerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 3°C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

GAZİANTEP 3°C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışları öğle saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİİRT 3°C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 5°C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu